Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDCR294167
| Cat. No. | CDCR294167 |
| Product Type | ORF Clone |
| Gene Abbr | UPK1A |
| Gene Name | UPK1A uroplakin 1A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Tag | C-terminal Myc-DDK |
| ORF Size | 777 bp |
| Size | 10 ug |
| Vector | pCMV6-Entry |
| Gene Name | UPK1A uroplakin 1A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | UPK1A |
| Synonyms | UP1A; UPIA; UPKA; TSPAN21 |
| Gene Description | uroplakin 1A |
| Gene ID | 11045 |
| Uni Prot ID | O00322 |
| m RNA Refseq | NM_007000.2 |
| Protein Refseq | NP_008931.1 |
| Chromosome Location | 19q13.13 |
| Function | monosaccharide binding; protein homodimerization activity; |
| MIM | 611557 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.