Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFR008477
| Cat. No. | CDFR008477 |
| Description | NativeORF clone of Rattus norvegicus uroplakin 1A (Upk1a) as transfection-ready DNA NM_001108911.1 |
| Product Type | cDAN Clone |
| Gene Abbr | Upk1a |
| Gene Name | Upk1a uroplakin 1A [ Mus musculus ] |
| Species | Rat |
| Vector | pCMV6Entry |
| Gene Name | Upk1a uroplakin 1A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Upk1a |
| Synonyms | Upk1; C87192; Tspan21; AU019298; 1110031P12Rik |
| Gene Description | uroplakin 1A |
| Gene ID | 109637 |
| Uni Prot ID | A2RSB9 |
| m RNA Refseq | NM_026815.2 |
| Protein Refseq | NP_081091.1 |
| Chromosome Location | 7 B1; 7 10.0 cM |
| Function | monosaccharide binding; protein binding; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.