Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1M-12477
| Cat. No. | MiUTR1M-12477 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Mouse NM_026815.2 |
| Gene Abbr | UPK1A |
| Gene Name | Upk1a uroplakin 1A [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Upk1a uroplakin 1A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Upk1a |
| Synonyms | Upk1; C87192; Tspan21; AU019298; 1110031P12Rik |
| Gene Description | uroplakin 1A |
| Gene ID | 109637 |
| Uni Prot ID | A2RSB9 |
| m RNA Refseq | NM_026815.2 |
| Protein Refseq | NP_081091.1 |
| Chromosome Location | 7 B1; 7 10.0 cM |
| Function | monosaccharide binding; protein binding; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.