Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : SHL115550
| Cat. No. | SHL115550 |
| Description | Each set contains 4 shRNA expression constructs. The hairpin consists of a 7 base loop and 19~29 base stem optimized for the specific gene sequence. The sequences of 19~29mer shRNAi will be delivered with shRNA clones. |
| Gene Abbr | Upk1a |
| Gene Name | Upk1a uroplakin 1A [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| Report Gene | mCherry |
| Content | Each set contains 4 shRNA expression constructs. The hairpin consists of a 7 base loop and 19~29 base stem optimized for the specific gene sequence. |
| Promoter | H1 |
| Selection Marker | Puromycin |
| Format | 5 μg purified plasmid |
| Unit Size | 5 μg |
| Sequence | The sequences of 19~29mer shRNAi will be delivered with shRNA clones. |
| Warning | This product is for research use only. Not for use in diagnostic or therapeutic procedures. |
| Storage | Store all tubes at -20 oC. |
| Shipping | Typically ships in 2-3 weeks |
| Gene Name | Upk1a uroplakin 1A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Upk1a |
| Synonyms | Upk1; C87192; Tspan21; AU019298; 1110031P12Rik |
| Gene Description | uroplakin 1A |
| Gene ID | 109637 |
| Uni Prot ID | A2RSB9 |
| m RNA Refseq | NM_026815.2 |
| Protein Refseq | NP_081091.1 |
| Chromosome Location | 7 B1; 7 10.0 cM |
| Function | monosaccharide binding; protein binding; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.