Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFH011309
| Cat. No. | CDFH011309 |
| Product Type | cDNA clone |
| Gene Abbr | MEF2A |
| Gene Name | Homo sapiens myocyte enhancer factor 2A DNA. |
| Species | Human |
| Size | 10 ug |
| Vector | pCMV6-XL |
| Gene Name | Homo sapiens myocyte enhancer factor 2A DNA. |
| Gene Symbol | MEF2A |
| Synonyms | mef2, ADCAD1, RSRFC4, RSRFC9 |
| m RNA Refseq | BC013437 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.