Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1R-02529
| Cat. No. | MiUTR1R-02529 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Rat NM_178021.1 |
| Gene Abbr | TMEM132A |
| Gene Name | Tmem132a transmembrane protein 132A [ Rattus norvegicus ] |
| Species | Rat |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Tmem132a transmembrane protein 132A [ Rattus norvegicus ] |
| Gene Symbol | TMEM132A |
| Synonyms | Gbp; Hspa5bp1 |
| Gene ID | 338474 |
| Uni Prot ID | Q80WF4 |
| m RNA Refseq | NM_178021.1 |
| Protein Refseq | NP_821140.1 |
| Chromosome Location | 1q43 |
| Function | protein binding; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.