Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1M-11850
| Cat. No. | MiUTR1M-11850 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Mouse NM_133804.2 |
| Gene Abbr | TMEM132A |
| Gene Name | Tmem132a transmembrane protein 132A [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Tmem132a transmembrane protein 132A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Tmem132a |
| Synonyms | Orai1; R74613; Hspa5bp1; 6720481D13Rik |
| Gene Description | transmembrane protein 132A |
| Gene ID | 98170 |
| Uni Prot ID | Q922P8 |
| m RNA Refseq | NM_133804.2 |
| Protein Refseq | NP_598565.2 |
| Chromosome Location | 19 A; 19 |
| Function | molecular_function; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.