Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFR008618
| Cat. No. | CDFR008618 |
| Description | NativeORF clone of Rattus norvegicus ADP-ribosylation factor-like 8A (Arl8a) as transfection-ready DNA NM_001109071.1 |
| Product Type | cDAN Clone |
| Gene Abbr | Arl8a |
| Gene Name | Arl8a ADP-ribosylation factor-like 8A [ Mus musculus ] |
| Species | Rat |
| Vector | pCMV6Entry |
| Gene Name | Arl8a ADP-ribosylation factor-like 8A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Arl8a |
| Synonyms | gie2; Arl10b; 1110033P22Rik |
| Gene Description | ADP-ribosylation factor-like 8A |
| Gene ID | 68724 |
| Uni Prot ID | Q8VEH3 |
| m RNA Refseq | NM_026823.2 |
| Protein Refseq | NP_081099.1 |
| Chromosome Location | 1; 1 F |
| Function | GTP binding; nucleotide binding; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.