Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFR013684
| Cat. No. | CDFR013684 |
| Description | NativeORF clone of Rattus norvegicus ADP-ribosylation factor-like 5A (Arl5a) as transfection-ready DNA NM_053979.2 |
| Product Type | cDAN Clone |
| Gene Abbr | Arl5a |
| Gene Name | Arl5a ADP-ribosylation factor-like 5A [ Mus musculus ] |
| Species | Rat |
| Vector | pCMV6Entry |
| Gene Name | Arl5a ADP-ribosylation factor-like 5A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Arl5a |
| Synonyms | Arl5; T25534; AA408731; AW610751; 2410015N24Rik; 2810410P22Rik |
| Gene Description | ADP-ribosylation factor-like 5A |
| Gene ID | 75423 |
| Uni Prot ID | Q498A0 |
| m RNA Refseq | NM_182994.2 |
| Protein Refseq | NP_892039.1 |
| Chromosome Location | 2 C1.1; 2 |
| Function | GTP binding; nucleotide binding; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.