Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1H-00569
| Cat. No. | MiUTR1H-00569 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Human NM_012097.3 |
| Gene Abbr | ARL5A |
| Gene Name | ARL5A ADP-ribosylation factor-like 5A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | ARL5A ADP-ribosylation factor-like 5A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ARL5A |
| Synonyms | ARL5; ARFLP5 |
| Gene Description | ADP-ribosylation factor-like 5A |
| Gene ID | 26225 |
| Uni Prot ID | Q9Y689 |
| m RNA Refseq | NM_001037174.1 |
| Protein Refseq | NP_001032251.1 |
| Chromosome Location | 2q23.3 |
| Function | GTP binding; |
| MIM | 608960 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.