Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFH001168
| Cat. No. | CDFH001168 |
| Product Type | cDNA clone |
| Gene Abbr | ARL5A |
| Gene Name | ARL5A ADP-ribosylation factor-like 5A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Size | 10 ug |
| Vector | pCMV6-AC |
| Gene Name | ARL5A ADP-ribosylation factor-like 5A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ARL5A |
| Synonyms | ARL5; ARFLP5 |
| Gene Description | ADP-ribosylation factor-like 5A |
| Gene ID | 26225 |
| Uni Prot ID | Q9Y689 |
| m RNA Refseq | NM_001037174.1 |
| Protein Refseq | NP_001032251.1 |
| Chromosome Location | 2q23.3 |
| Function | GTP binding; |
| MIM | 608960 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.