Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1H-00136
| Cat. No. | MiUTR1H-00136 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Human NM_004301.3 |
| Gene Abbr | ACTL6A |
| Gene Name | ACTL6A actin-like 6A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | ACTL6A actin-like 6A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ACTL6A |
| Synonyms | Arp4; ACTL6; BAF53A; INO80K; ARPN-BETA |
| Gene Description | actin-like 6A |
| Gene ID | 86 |
| Uni Prot ID | O96019 |
| m RNA Refseq | NM_177989.2 |
| Protein Refseq | NP_817126.1 |
| Chromosome Location | 3q26.33 |
| Function | ATP binding; chromatin binding; protein binding; transcription coactivator activity; |
| Pathway | C-MYC pathway, organism-specific biosystem; TNF-alpha/NF-kB Signaling Pathway, organism-specific biosystem; Validated targets of C-MYC transcriptional activation, organism-specific biosystem; |
| MIM | 604958 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.