Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFR007039
| Cat. No. | CDFR007039 |
| Description | NativeORF clone of Rattus norvegicus ATPase, class VI, type 11A (Atp11a) as transfection-ready DNA NM_001107324.2 |
| Product Type | cDAN Clone |
| Gene Abbr | Atp11a |
| Gene Name | Atp11a ATPase, class VI, type 11A [ Mus musculus ] |
| Species | Rat |
| Size | 10 ug |
| Vector | pCMV6Entry |
| Gene Name | Atp11a ATPase, class VI, type 11A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Atp11a |
| Synonyms | Ih; Atpc1h; AU040868; 4930558F19Rik |
| Gene Description | ATPase, class VI, type 11A |
| Gene ID | 50770 |
| Uni Prot ID | P98197 |
| m RNA Refseq | NM_015804.3 |
| Protein Refseq | NP_056619.1 |
| Chromosome Location | 8; 8 A2 |
| Function | ATP binding; ATPase activity, coupled to transmembrane movement of ions, phosphorylative mechanism; hydrolase activity; hydrolase activity, acting on acid anhydrides, catalyzing transmembrane movement of substances; magnesium ion binding; metal ion binding; nucleotide binding; phospholipid-translocating ATPase activity; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.