Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1M-01797
| Cat. No. | MiUTR1M-01797 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Mouse NM_015804.3 |
| Gene Abbr | ATP11A |
| Gene Name | Atp11a ATPase, class VI, type 11A [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Atp11a ATPase, class VI, type 11A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Atp11a |
| Synonyms | Ih; Atpc1h; AU040868; 4930558F19Rik |
| Gene Description | ATPase, class VI, type 11A |
| Gene ID | 50770 |
| Uni Prot ID | P98197 |
| m RNA Refseq | NM_015804.3 |
| Protein Refseq | NP_056619.1 |
| Chromosome Location | 8; 8 A2 |
| Function | ATP binding; ATPase activity, coupled to transmembrane movement of ions, phosphorylative mechanism; hydrolase activity; hydrolase activity, acting on acid anhydrides, catalyzing transmembrane movement of substances; magnesium ion binding; metal ion binding; nucleotide binding; phospholipid-translocating ATPase activity; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.