Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFR011484
| Cat. No. | CDFR011484 |
| Description | NativeORF clone of Rattus norvegicus ADP-ribosylation factor-like 4A (Arl4a) as transfection-ready DNA NM_019186.1 |
| Product Type | cDAN Clone |
| Gene Abbr | Arl4a |
| Gene Name | Arl4a ADP-ribosylation factor-like 4A [ Mus musculus ] |
| Species | Rat |
| Vector | pCMV6Entry |
| Gene Name | Arl4a ADP-ribosylation factor-like 4A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Arl4a |
| Synonyms | Arl4; AI467555 |
| Gene Description | ADP-ribosylation factor-like 4A |
| Gene ID | 11861 |
| Uni Prot ID | P61213 |
| m RNA Refseq | NM_007487.3 |
| Protein Refseq | NP_031513.1 |
| Chromosome Location | 12 B1; 12 25.0 cM |
| Function | GTP binding; GTPase activity; nucleotide binding; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.