Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR4H-TG10605
| Cat. No. | MiUTR4H-TG10605 |
| Gene Abbr | ARL4A |
| Gene Name | ARL4A ADP-ribosylation factor-like 4A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GFP |
| Promoter | CMV |
| Resistance | Kanr |
| Selection Marker | Puromycin |
| Size | 1ug |
| Vector | pLenti-UTR-GFP |
| Vector Type | Lentiviral Vector |
| Storage | -20°C for up to a year |
| Gene Name | ARL4A ADP-ribosylation factor-like 4A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ARL4A |
| Synonyms | ARL4A; ADP-ribosylation factor-like 4A; ADP ribosylation factor like 4 , ARL4; ADP-ribosylation factor-like protein 4A; ADP-ribosylation factor-like 4; ARL4; |
| Gene ID | 10124 |
| Uni Prot ID | P40617 |
| m RNA Refseq | BC001111 |
| Chromosome Location | 7p21.3 |
| Function | GTP binding; nucleotide binding; protein binding; |
| MIM | 604786 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.