Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFR007700
| Cat. No. | CDFR007700 |
| Description | NativeORF clone of Rattus norvegicus AT rich interactive domain 4A (Rbp1 like) (Arid4a) as transfection-ready DNA NM_001108029.1 |
| Product Type | cDAN Clone |
| Gene Abbr | Arid4a |
| Gene Name | Arid4a AT rich interactive domain 4A (RBP1-like) [ Mus musculus ] |
| Species | Rat |
| Vector | pCMV6Entry |
| Gene Name | Arid4a AT rich interactive domain 4A (RBP1-like) [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Arid4a |
| Synonyms | Rbbp1; MmRBBP1; A630009N03; A630067N03Rik |
| Gene Description | AT rich interactive domain 4A (Rbp1 like) |
| Gene ID | 238247 |
| Uni Prot ID | F8VPQ2 |
| m RNA Refseq | NM_001081195.1 |
| Protein Refseq | NP_001074664.1 |
| Chromosome Location | 12 C3; 12 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.