Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFH001331
| Cat. No. | CDFH001331 |
| Product Type | cDNA clone |
| Gene Abbr | ATAD3A |
| Gene Name | ATAD3A ATPase family, AAA domain containing 3A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Size | 10 ug |
| Vector | pCMV6-XL5 |
| Gene Name | ATAD3A ATPase family, AAA domain containing 3A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ATAD3A |
| Synonyms | ATAD3A; ATPase family, AAA domain containing 3A; ATPase family AAA domain-containing protein 3A; FLJ10709; FLJ35514; |
| Gene ID | 55210 |
| Uni Prot ID | Q9NVI7 |
| m RNA Refseq | BC007803 |
| Chromosome Location | 1p36.33 |
| Function | ATP binding; nucleoside-triphosphatase activity; nucleotide binding; |
| MIM | 612316 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.