Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR3H-14825
| Cat. No. | MiUTR3H-14825 |
| Description | 3'UTR clone of family with sequence similarity 135 member A (FAM135A) transcript variant 3 for miRNA target validation |
| Gene Abbr | FAM135A |
| Gene Name | FAM135A family with sequence similarity 135, member A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | luciferase-RFP |
| Promoter | SV40 |
| Resistance | Neo/Kanr |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | The cDNA clone is shipped in a 2-D bar-coded Matrix tube as 10 ug dried plasmid DNA. The package also includes 100 pmols of both the corresponding 5' and 3' vector primers in separate vials. |
| Vector | pMirTarget |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | FAM135A family with sequence similarity 135, member A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | FAM135A |
| Synonyms | KIAA1411 |
| Gene ID | 57579 |
| Uni Prot ID | Q9P2D6 |
| m RNA Refseq | BC131782 |
| Chromosome Location | 6q13 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.