Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1H-02214
| Cat. No. | MiUTR1H-02214 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Human NM_013252.2 |
| Gene Abbr | CLEC5A |
| Gene Name | CLEC5A C-type lectin domain family 5, member A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | CLEC5A C-type lectin domain family 5, member A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | CLEC5A |
| Synonyms | MDL1; MDL-1; CLECSF5 |
| Gene Description | C-type lectin domain family 5, member A |
| Gene ID | 23601 |
| Uni Prot ID | A4D1U7 |
| m RNA Refseq | NM_013252.2 |
| Protein Refseq | NP_037384.1 |
| Chromosome Location | 7q33 |
| Function | carbohydrate binding; viral receptor activity; |
| Pathway | DAP12 interactions, organism-specific biosystem; Immune System, organism-specific biosystem; Innate Immune System, organism-specific biosystem; |
| MIM | 604987 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.