Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR4H-TG01987
| Cat. No. | MiUTR4H-TG01987 |
| Gene Abbr | CELA2A |
| Gene Name | CELA2A chymotrypsin-like elastase family, member 2A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GFP |
| Promoter | CMV |
| Resistance | Kanr |
| Selection Marker | Puromycin |
| Size | 1ug |
| Vector | pLenti-UTR-GFP |
| Vector Type | Lentiviral Vector |
| Storage | -20°C for up to a year |
| Gene Name | CELA2A chymotrypsin-like elastase family, member 2A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | CELA2A |
| Synonyms | PE-1; ELA2A |
| Gene ID | 63036 |
| Uni Prot ID | P08217 |
| m RNA Refseq | BC007031 |
| Chromosome Location | 1p36.21 |
| Function | serine-type endopeptidase activity; |
| Pathway | Pancreatic secretion, organism-specific biosystem; Pancreatic secretion, conserved biosystem; Protein digestion and absorption, organism-specific biosystem; Protein digestion and absorption, conserved biosystem; |
| MIM | 609443 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.