Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1M-10223
| Cat. No. | MiUTR1M-10223 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Mouse NM_007919.2 |
| Gene Abbr | CELA2A |
| Gene Name | Cela2a chymotrypsin-like elastase family, member 2A [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Cela2a chymotrypsin-like elastase family, member 2A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | RP23-395H4.4 |
| Synonyms | Ela2; Ela-2; Ela2a |
| Gene Description | elastase 2A |
| Gene ID | 13706 |
| Uni Prot ID | A2AS95 |
| m RNA Refseq | NM_007919.2 |
| Protein Refseq | NP_031945.1 |
| Chromosome Location | 4 E1 |
| Function | catalytic activity; hydrolase activity; peptidase activity; serine-type endopeptidase activity; serine-type peptidase activity; |
| Pathway | Pancreatic secretion, organism-specific biosystem; Pancreatic secretion, conserved biosystem; Protein digestion and absorption, organism-specific biosystem; Protein digestion and absorption, conserved biosystem; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.