Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1M-01794
| Cat. No. | MiUTR1M-01794 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Mouse NM_009728.2 |
| Gene Abbr | ATP10A |
| Gene Name | Atp10a ATPase, class V, type 10A [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Atp10a ATPase, class V, type 10A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Atp10a |
| Synonyms | pfatp; Atp10c |
| Gene Description | ATPase, class V, type 10A |
| Gene ID | 11982 |
| Uni Prot ID | O54827 |
| m RNA Refseq | NM_009728.2 |
| Protein Refseq | NP_033858.2 |
| Chromosome Location | 7 C; 7 |
| Function | ATP binding; ATPase activity, coupled to transmembrane movement of ions, phosphorylative mechanism; hydrolase activity; hydrolase activity, acting on acid anhydrides, catalyzing transmembrane movement of substances; magnesium ion binding; metal ion binding; nucleotide binding; phospholipid-translocating ATPase activity; |
| Pathway | Ion channel transport, organism-specific biosystem; Ion transport by P-type ATPases, organism-specific biosystem; Transmembrane transport of small molecules, organism-specific biosystem; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.