Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1H-00672
| Cat. No. | MiUTR1H-00672 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Human NM_024490.3 |
| Gene Abbr | ATP10A |
| Gene Name | ATP10A ATPase, class V, type 10A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | ATP10A ATPase, class V, type 10A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ATP10A |
| Synonyms | ATPVA; ATPVC; ATP10C |
| Gene Description | ATPase, Class V, type 10A |
| Gene ID | 57194 |
| Uni Prot ID | O60312 |
| m RNA Refseq | NM_024490.3 |
| Protein Refseq | NP_077816.1 |
| Chromosome Location | 15q11.2 |
| Function | ATP binding; ATPase activity, coupled to transmembrane movement of ions, phosphorylative mechanism; magnesium ion binding; phospholipid-translocating ATPase activity; protein binding; |
| Pathway | Ion channel transport, organism-specific biosystem; Ion transport by P-type ATPases, organism-specific biosystem; Transmembrane transport of small molecules, organism-specific biosystem; |
| MIM | 605855 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.