Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1M-01781
| Cat. No. | MiUTR1M-01781 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Mouse NM_174875.3 |
| Gene Abbr | ATG4A |
| Gene Name | Atg4a autophagy related 4A, cysteine peptidase [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Atg4a autophagy related 4A, cysteine peptidase [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Atg4a |
| Synonyms | Apg4a; Autl2; Atg4al; AI627006; AV169859 |
| Gene Description | autophagy-related 4A (yeast) |
| Gene ID | 666468 |
| Uni Prot ID | Q5EBK1 |
| m RNA Refseq | NM_174875.3 |
| Protein Refseq | NP_777364.3 |
| Chromosome Location | X F1; X |
| Function | cysteine-type endopeptidase activity; cysteine-type peptidase activity; hydrolase activity; peptidase activity; |
| Pathway | Regulation of autophagy, organism-specific biosystem; Regulation of autophagy, conserved biosystem; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.