Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1H-00137
| Cat. No. | MiUTR1H-00137 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Human NM_006687.2 |
| Gene Abbr | ACTL7A |
| Gene Name | ACTL7A actin-like 7A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | ACTL7A actin-like 7A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ACTL7A |
| Gene Description | actin-like 7A |
| Gene ID | 10881 |
| Uni Prot ID | Q9Y615 |
| m RNA Refseq | NM_006687.2 |
| Protein Refseq | NP_006678.1 |
| Chromosome Location | 9q31 |
| Function | structural constituent of cytoskeleton; |
| MIM | 604303 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.