Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDCH068450
| Cat. No. | CDCH068450 |
| Description | Homo sapiens proline rich 23A (PRR23A), mRNA. |
| Product Type | ORF clone |
| Gene Abbr | PRR23A |
| Gene Name | PRR23A proline rich 23A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| ORF Size | 801bp |
| Format | purified plasmid or bacterial stock |
| Vector | pDONR |
| Warning | Please note that the protein for this clone has been annotated or predicted in the UNIPROT database to have a signal peptide. Placing a tag at the N-terminus of this protein may result in loss of the signal peptide function. |
| Gene Name | PRR23A proline rich 23A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | PRR23A |
| Gene ID | 729627 |
| Uni Prot ID | A6NEV1 |
| m RNA Refseq | NM_001134659.1 |
| Protein Refseq | NP_001128131.1 |
| Chromosome Location | 3q23 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.