Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1M-12811
| Cat. No. | MiUTR1M-12811 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Mouse NM_009527.3 |
| Gene Abbr | WNT7A |
| Gene Name | Wnt7a wingless-related MMTV integration site 7A [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Wnt7a wingless-related MMTV integration site 7A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Wnt7a |
| Synonyms | px; tw; Wnt-7a; AI849442 |
| Gene Description | wingless-related MMTV integration site 7A |
| Gene ID | 22421 |
| Uni Prot ID | P24383 |
| m RNA Refseq | NM_009527.3 |
| Protein Refseq | NP_033553.2 |
| Chromosome Location | 6 D1; 6 39.5 cM |
| Function | cytokine activity; frizzled binding; frizzled binding; protein binding; receptor agonist activity; receptor binding; receptor binding; |
| Pathway | Basal cell carcinoma, organism-specific biosystem; Basal cell carcinoma, conserved biosystem; ESC Pluripotency Pathways, organism-specific biosystem; HTLV-I infection, organism-specific biosystem; HTLV-I infection, conserved biosystem; Hedgehog signaling pathway, organism-specific biosystem; Hedgehog signaling pathway, conserved biosystem; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.