Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFR007734
| Cat. No. | CDFR007734 |
| Description | NativeORF clone of Rattus norvegicus AT rich interactive domain 3A (Bright like) (Arid3a) as transfection-ready DNA NM_001108066.2 |
| Product Type | cDAN Clone |
| Gene Abbr | Arid3a |
| Gene Name | Arid3a AT rich interactive domain 3A (BRIGHT-like) [ Mus musculus ] |
| Species | Rat |
| Vector | pCMV6Entry |
| Gene Name | Arid3a AT rich interactive domain 3A (BRIGHT-like) [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Arid3a |
| Synonyms | Dri1; Dril1; Bright |
| Gene Description | AT rich interactive domain 3A (Bright like) |
| Gene ID | 13496 |
| Uni Prot ID | Q62431 |
| m RNA Refseq | NM_007880.3 |
| Protein Refseq | NP_031906.1 |
| Chromosome Location | 10 C1; 10 |
| Function | DNA binding; chromatin binding; protein binding; protein homodimerization activity; sequence-specific DNA binding transcription factor activity; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.