Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDCR023142
| Cat. No. | CDCR023142 |
| Description | Mus musculus abhydrolase domain containing 14A (Abhd14a), transcript variant 1, mRNA. |
| Product Type | ORF clone |
| Gene Abbr | Abhd14a |
| Gene Name | Abhd14a abhydrolase domain containing 14A [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| ORF Size | 747 |
| Format | purified plasmid |
| Vector | pDONR |
| Gene Name | Abhd14a abhydrolase domain containing 14A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Abhd14a |
| Synonyms | Dorz1; AW558221; 1110013B16Rik |
| Gene Description | abhydrolase domain containing 14A |
| Gene ID | 68644 |
| Uni Prot ID | E9Q136 |
| m RNA Refseq | NM_145919.2 |
| Protein Refseq | NP_666031.2 |
| Chromosome Location | 9 F1; 9 |
| Function | molecular_function; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.