Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1H-06369
| Cat. No. | MiUTR1H-06369 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Human NM_018221.3 |
| Gene Abbr | MOB1A |
| Gene Name | MOB1A MOB kinase activator 1A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | MOB1A MOB kinase activator 1A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | MOBK1B |
| Synonyms | MOB1; MATS1; Mob4B; C2orf6; MOBK1B; MOBKL1B |
| Gene Description | MOB1, Mps One Binder kinase activator-like 1B (yeast) |
| Gene ID | 55233 |
| Uni Prot ID | Q9H8S9 |
| m RNA Refseq | NM_018221.3 |
| Protein Refseq | NP_060691.2 |
| Chromosome Location | 2p13.1 |
| Function | metal ion binding; protein binding; |
| Pathway | Signal Transduction, organism-specific biosystem; Signaling by Hippo, organism-specific biosystem; |
| MIM | 609281 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.