Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1M-06522
| Cat. No. | MiUTR1M-06522 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Mouse NM_008640.2 |
| Gene Abbr | LAPTM4A |
| Gene Name | Laptm4a lysosomal-associated protein transmembrane 4A [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Laptm4a lysosomal-associated protein transmembrane 4A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | LAPTM4A |
| Synonyms | MTP; Mtrp; LAPTM4; AA286466; mKIAA0108 |
| Gene ID | 17775 |
| Uni Prot ID | E9QLR3 |
| m RNA Refseq | NM_008640.2 |
| Protein Refseq | NP_032666.2 |
| Chromosome Location | 12 A1.1; 12 |
| Pathway | Lysosome, organism-specific biosystem; Lysosome, conserved biosystem; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.