Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFH021891
| Cat. No. | CDFH021891 |
| Product Type | cDNA clone |
| Gene Abbr | ZNF37A |
| Gene Name | ZNF37A zinc finger protein 37A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Size | 10 ug |
| Vector | pCMV6-XL5 |
| Gene Name | ZNF37A zinc finger protein 37A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ZNF37A |
| Synonyms | ZNF37A; zinc finger protein 37A; zinc finger protein 37a (KOX 21) , ZNF37; KOX21; zinc finger protein KOX21; zinc finger protein 37a (KOX 21); ZNF37; FLJ3472; |
| Gene ID | 7587 |
| Uni Prot ID | P17032 |
| m RNA Refseq | BC015858 |
| Chromosome Location | 10p11.2 |
| Function | DNA binding; metal ion binding; sequence-specific DNA binding transcription factor activity; zinc ion binding; |
| Pathway | Gene Expression, organism-specific biosystem; Generic Transcription Pathway, organism-specific biosystem; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.