Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDFH016379
| Cat. No. | CDFH016379 |
| Product Type | cDNA clone |
| Gene Abbr | RNASEH2A |
| Gene Name | RNASEH2A ribonuclease H2, subunit A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Size | 10 ug |
| Vector | pCMV6-XL5 |
| Gene Name | RNASEH2A ribonuclease H2, subunit A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | RNASEH2A |
| Synonyms | AGS4; JUNB; RNHL; RNHIA; RNASEHI |
| Gene Description | ribonuclease H2, subunit A |
| Gene ID | 10535 |
| Uni Prot ID | O75792 |
| m RNA Refseq | NM_006397.2 |
| Protein Refseq | NP_006388.2 |
| Chromosome Location | 19p13.2 |
| Pathway | DNA replication, organism-specific biosystem; DNA replication, conserved biosystem; |
| MIM | 606034 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.