Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDCS418486
| Cat. No. | CDCS418486 |
| Description | epididymal protein 3A |
| Product Type | ORF Clone |
| Gene Abbr | EDDM3A |
| Gene Name | EDDM3A epididymal protein 3A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Gene Name | EDDM3A epididymal protein 3A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | FAM12A |
| Synonyms | EP3A; HE3A; FAM12A; HE3ALPHA; HE3-ALPHA |
| Gene Description | family with sequence similarity 12, member A |
| Gene ID | 10876 |
| Uni Prot ID | Q14507 |
| m RNA Refseq | NM_006683.4 |
| Protein Refseq | NP_006674.2 |
| Chromosome Location | 14q11.2 |
| MIM | 611580 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.