Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : CDCR031386
| Cat. No. | CDCR031386 |
| Description | Homo sapiens ATG2 autophagy related 2 homolog A (S. cerevisiae) (ATG2A), mRNA. |
| Product Type | ORF clone |
| Gene Abbr | ATG2A |
| Gene Name | ATG2A autophagy related 2A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| ORF Size | 5817 |
| Format | purified plasmid or bacterial stock |
| Vector | pDONR |
| Gene Name | ATG2A autophagy related 2A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ATG2A |
| Gene ID | 23130 |
| Uni Prot ID | Q2TAZ0 |
| m RNA Refseq | NM_015104.2 |
| Protein Refseq | NP_055919.2 |
| Chromosome Location | 11q13.1 |
| Function | protein binding; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.