Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR4H-TG11395
| Cat. No. | MiUTR4H-TG11395 |
| Gene Abbr | H2AFB3 |
| Gene Name | H2AFB3 H2A histone family, member B3 [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GFP |
| Promoter | CMV |
| Resistance | Kanr |
| Selection Marker | Puromycin |
| Size | 1ug |
| Vector | pLenti-UTR-GFP |
| Vector Type | Lentiviral Vector |
| Storage | -20°C for up to a year |
| Gene Name | H2AFB3 H2A histone family, member B3 [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | H2AFB3 |
| Synonyms | H2AFB3; H2A histone family, member B3; H2A histone family, member B , H2AFB; histone H2A-Bbd type 2/3; H2A.Bbd; H2A Barr body-deficient; histone variant H2A, Barr-body deficient; H2AFB; H2ABBD; H2AFB2; |
| Gene ID | 83740 |
| Uni Prot ID | P0C5Z0 |
| m RNA Refseq | BC101415 |
| Chromosome Location | Xq28 |
| Pathway | Systemic lupus erythematosus, organism-specific biosystem; Systemic lupus erythematosus, conserved biosystem; |
| MIM | 300445 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.