Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1H-01562
| Cat. No. | MiUTR1H-01562 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Human NM_001739.1 |
| Gene Abbr | CA5A |
| Gene Name | CA5A carbonic anhydrase VA, mitochondrial [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | CA5A carbonic anhydrase VA, mitochondrial [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | CA5A |
| Synonyms | CA5; CAV; CAVA |
| Gene ID | 763 |
| Uni Prot ID | P35218 |
| m RNA Refseq | NM_001739.1 |
| Protein Refseq | NP_001730.1 |
| Chromosome Location | 16q24.3 |
| Function | carbonate dehydratase activity; zinc ion binding; |
| Pathway | Metabolism, organism-specific biosystem; Reversible Hydration of Carbon Dioxide, organism-specific biosystem; |
| MIM | 114761 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.