Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1M-01844
| Cat. No. | MiUTR1M-01844 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Mouse NM_015731.3 |
| Gene Abbr | ATP9A |
| Gene Name | Atp9a ATPase, class II, type 9A [ Mus musculus ] |
| Species | Mouse |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Atp9a ATPase, class II, type 9A [ Mus musculus ] |
| Gene Symbol | Atp9a |
| Synonyms | IIa; mKIAA0611 |
| Gene Description | ATPase, class II, type 9A |
| Gene ID | 11981 |
| Uni Prot ID | O70228 |
| m RNA Refseq | NM_015731.3 |
| Protein Refseq | NP_056546.2 |
| Chromosome Location | 2 H3; 2 |
| Function | ATP binding; ATPase activity, coupled to transmembrane movement of ions, phosphorylative mechanism; catalytic activity; hydrolase activity; hydrolase activity, acting on acid anhydrides, catalyzing transmembrane movement of substances; magnesium ion binding; metal ion binding; nucleotide binding; phospholipid-translocating ATPase activity; |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.