Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR4H-TG00623
| Cat. No. | MiUTR4H-TG00623 |
| Gene Abbr | ATP6V1A |
| Gene Name | ATP6V1A ATPase, H+ transporting, lysosomal 70kDa, V1 subunit A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GFP |
| Promoter | CMV |
| Resistance | Kanr |
| Selection Marker | Puromycin |
| Size | 1ug |
| Vector | pLenti-UTR-GFP |
| Vector Type | Lentiviral Vector |
| Storage | -20°C for up to a year |
| Gene Name | ATP6V1A ATPase, H+ transporting, lysosomal 70kDa, V1 subunit A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ATP6V1A |
| Synonyms | HO68; VA68; VPP2; Vma1; ATP6A1; ATP6V1A1 |
| Gene ID | 523 |
| Uni Prot ID | P38606 |
| m RNA Refseq | NM_001690.3 |
| Protein Refseq | NP_001681.2 |
| Chromosome Location | 3q13.31 |
| Function | ATP binding; hydrogen ion transporting ATP synthase activity, rotational mechanism; proton-transporting ATPase activity, rotational mechanism; |
| Pathway | Collecting duct acid secretion, organism-specific biosystem; Collecting duct acid secretion, conserved biosystem; Disease, organism-specific biosystem; Epithelial cell signaling in Helicobacter pylori infection, organism-specific biosystem; Epithelial cell signaling in Helicobacter pylori infection, conserved biosystem; Insulin receptor recycling, organism-specific biosystem; Iron uptake and transport, organism-specific biosystem; |
| MIM | 607027 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.