Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1H-00689
| Cat. No. | MiUTR1H-00689 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Human NM_000704.2 |
| Gene Abbr | ATP4A |
| Gene Name | ATP4A ATPase, H+/K+ exchanging, alpha polypeptide [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | ATP4A ATPase, H+/K+ exchanging, alpha polypeptide [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | ATP4A |
| Synonyms | ATP6A |
| Gene Description | ATPase, H+/K+ exchanging, alpha polypeptide |
| Gene ID | 495 |
| Uni Prot ID | P20648 |
| m RNA Refseq | NM_000704.2 |
| Protein Refseq | NP_000695.2 |
| Chromosome Location | 19q13.1 |
| Function | ATP binding; hydrogen:potassium-exchanging ATPase activity; magnesium ion binding; protein heterodimerization activity; |
| Pathway | Collecting duct acid secretion, organism-specific biosystem; Collecting duct acid secretion, conserved biosystem; Gastric acid secretion, organism-specific biosystem; Gastric acid secretion, conserved biosystem; Ion channel transport, organism-specific biosystem; Ion transport by P-type ATPases, organism-specific biosystem; Oxidative phosphorylation, organism-specific biosystem; |
| MIM | 137216 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.