Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR4H-TG00414
| Cat. No. | MiUTR4H-TG00414 |
| Gene Abbr | APOBEC3A |
| Gene Name | APOBEC3A apolipoprotein B mRNA editing enzyme, catalytic polypeptide-like 3A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GFP |
| Promoter | CMV |
| Resistance | Kanr |
| Selection Marker | Puromycin |
| Size | 1ug |
| Vector | pLenti-UTR-GFP |
| Vector Type | Lentiviral Vector |
| Storage | -20°C for up to a year |
| Gene Name | APOBEC3A apolipoprotein B mRNA editing enzyme, catalytic polypeptide-like 3A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | APOBEC3A |
| Synonyms | ARP3; PHRBN; bK150C2.1 |
| Gene ID | 200315 |
| Uni Prot ID | B7ZLZ1 |
| m RNA Refseq | BC126416 |
| Chromosome Location | 22q13.1-q13.2 |
| Function | cytidine deaminase activity; cytidine deaminase activity; zinc ion binding; |
| MIM | 607109 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.