Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1H-02590
| Cat. No. | MiUTR1H-02590 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Human NM_005088.2 |
| Gene Abbr | AKAP17A |
| Gene Name | AKAP17A A kinase (PRKA) anchor protein 17A [ Homo sapiens ] |
| Species | Human |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | AKAP17A A kinase (PRKA) anchor protein 17A [ Homo sapiens ] |
| Gene Symbol | AKAP17A |
| Synonyms | XE7; 721P; XE7Y; CCDC133; CXYorf3; PRKA17A; SFRS17A; AKAP-17A; DXYS155E |
| Gene ID | 8227 |
| Uni Prot ID | Q02040 |
| m RNA Refseq | BC028151 |
| Chromosome Location | Xp22.33 and Yp11.32 |
| Function | RNA binding; nucleotide binding; protein binding; protein kinase A binding; |
| MIM | 312095 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.