Transfected Stable Cell Lines
Reliable | High-Performance | Wide Rage
Precision reporter, kinase, immune receptor, biosimilar, Cas9, and knockout stable cell lines for diverse applications.
Cat. No. : MiUTR1R-00117
| Cat. No. | MiUTR1R-00117 |
| Description | miRNA 3′UTR target expression clone for Rat NM_020302.1 |
| Gene Abbr | ADAM3A |
| Gene Name | Adam3a ADAM metallopeptidase domain 3A (pseudogene) [ Rattus norvegicus ] |
| Species | Rat |
| Reporter | GLuc-SEAP |
| Promoter | Sv40 |
| Resistance | Amp |
| Selection Marker | Neomycin |
| Size | 10 μg purified plasmid |
| Vector | pEZX-MT05 |
| Vector Type | plasmid |
| Storage | -20 ℃ |
| Gene Name | Adam3a ADAM metallopeptidase domain 3A (pseudogene) [ Rattus norvegicus ] |
| Gene Symbol | Adam3 |
| Synonyms | Adam3; tMDCI |
| Gene Description | a disintegrin and metalloprotease domain 3 (cyritestin) |
| Gene ID | 57021 |
| Uni Prot ID | P70534 |
| m RNA Refseq | NM_020302.1 |
| Protein Refseq | NP_064698.1 |
| Chromosome Location | 16q12.4 |
If your question is not addressed through these resources, you can fill out the online form below and we will answer your question as soon as possible.
Write a review of your use of Biogene products and services in your research. Your review can help your fellow researchers make informed purchasing decisions.